FØLG OS PÅ:

VORES SPONSORER

Sæsonprogram 2018/2019


Hold navn
 
Dag
 
Start
 
Kl.
 
Instruktør

Fladså Hallen

       
Seniorgymnastik Man. 10/9   9.30 – 10.30 Anne-Marie
Gymnastikhjørnet Man. 10/9   9.30 – 10.30 Ulla
Tæppecurling Man. 10/9 10.30 – 12.00 Grete
Ringo, Bordtennis og andre spil Man. 10/9 10.30 – 12.00 Solveig
Mini- og Mediumkarle
7 - 13 år
Man.  3/9 17.30 – 19.00 Marcus, Jonas
Damer i alle aldre  Man. 10/9 19.00 – 20.00 Anne Z
Forældre/børn 1 - 3 år  Man.  3/9 16.30 – 17.30 Anne Gitte
Smart træning i mødelokalet Ons. 12/9 10.00 – 11.00 Susan
Vandgymnastik Ons.  12/9 15.00 – 16.00 Elisabeth
Piger spring/rytme
0. - 4. kl
Ons. 5/9 16.15 – 18.00 Pia, Mathilde; Karoline, Marcus
Glad Motion M/K Ons. 12/9 18.00 – 19.00 Anne-Marie
Cirkel-cross Ons.  5/9 19.00 – 20.00 Marianne
Vandgymnastik  Ons. 12/9 15.00 – 16.00 Elisabeth
Seniordans i mødelokalet Tors. 13/9 10.00 – 12.00 Inge W
Fit for Fight i mødelokalet Lør. 15/9 9.35 – 10.25 Foreningens instruktører
Børn, gymnastik
og motorik 3 - 4 år
Lør.  8/9 9.30 – 10.30 Helle, Maria
Børn, gymnastik
og motorik 5 - 6 år
Lør.  8/9 10.00 – 11.00 Helle, Maria

Korskilde Hallen

Crossgym Man. 10/9 19.00 – 20.00 Janni
Puslinge 3 - 4 år Tirs.  4/9 16.30 – 17.30 Marika, Emma
Puslinge 5 - 6 år Tirs.  4/9 17.30 – 18.30 Marika, Emma
Pilates Tors. 13/9  9.45  – 10.45 Ulla
Mix Spring/rytme 0. - 3. kl. Tors. 6/9 16.30 – 17.30 Marika, Emma
Yoga og Pilates, skiftevis Tors. 13/9 19.00 – 20.00 Christina, Ulla
 

Hallen på Brøderup Efterskole

Junior mix 11 - 17 år Tirs.    5/9 17.30 – 19.30 Jacob, Pia

 

Kalbyris Hallen

Ball-stik Ons. 12/9 18.00 – 19.30 Ulla

 

Stavgang, Bøgesøvej P-plads v/ kroen

Formiddag Tirs.  14/8   9.30 – 11.00 Inge, Bente, Anne

 

Biking i Fladså Hallen

Seniorbiking I Man. 10/9   9.30 – 10.30 Sven
Seniorbiking II Wildcard Man. 10/9 10.45 – 11.45 Ole
Begynder Biking Man. 10/9 17.10 – 18.10 Bo
Fyraftensbiking I Tirs. 11/9 17.30 – 18.30 Sussie
Fyraftensbiking II Tirs. 11/9 18.45 – 19.45 Sussie
Fyraftensbiking III Ons. 12/9 17.10 – 18.10 Bo
Seniorbiking III Tors. 13/9   9.30 – 10.30 Ole
Seniorbiking IV Tors. 13/9 10.45 – 11.45 Bjørn
Fyraftensbiking IV Tors. 13/9 17.00 – 18.00 Mette
Aftenbiking LCM I Tors. 4/10 18.15 – 19.15 Sussie
Aftenbiking LCM II Tors. 4/10 19.30 – 20.30 Sussie
 

Wildcards

Wildcard 65+ Giver adgang til samtlige aktiviteter, vintersæson 2018/2019
Voksen-Wildcard Giver adgang til samtlige aktiviteter, vintersæson 2018/2019
TILMELD DIG HER
BØRNEGYMNASTIK
GYMNASTIK
VOKSENGYMNASTIK
KROCKET
SENIORMOTION
KROCKET
Vi er medlem af
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.

Læs mere om vores cookies her »
Fladså Gymnastik | CVR 29980977| Hammer Bakker 4 | 4700 Næstved | Tlf.: +45 22439303